Get a site

Pokut Yaylası ve Huser Yayla Turu

Değerli konuklarımız bölgenin en ideal ve uygun fiyatlı seyahat acentesi olarak Pokut Huser Salıncak turumuz 08.00 de Rize Yeni Meydan karşısı ofisimiz önünden kalkacak olan aracımızla Pokut Yaylası ve Huser Yaylası turunu gerçekleştirmek üzere yolculuğa çıkıyoruz. Yolculuğumuzda Fırtına Deresi boyunca Fırtına Vadisinde adrenalin ve heyecanı seven misafirlerimizin Zipline aktivitesine katılabilmeleri için süre veriyoruz. 30 dakikanın ardından Rize’nin en güzel ilçelerinden biri olan Çamlıhemşin’e varıyoruz.

Not: Günübirlik turlarımız Rize ve Trabzon kalkışlıdır. Trabzon kalkışlı tur fiyatı ve bilgisi için bizlere ulaşın.

Kalkış Saati:
Rize’den: 08.00 – 17.30
Trabzon’dan: 07.00 – 18.30
Tel No: +90 552 456 50 53

Burada dizi ve reklam çekimlerinin (Sevdalık,Yeni Gelin, Egenin Hamsisi v.s.) yapıldığı eski adıyla Çinçiva yani Şenyuva köyüne varıyoruz. Katılımcılar Şenyuva köyünü ve 1299 yılında yapılmış olan tarihi taş kemer köprüsünü fotoğraflayabiliyor. Ardından Hemşin yaylalarından biri olan 2050 rakımdaki Pokut ve Sal yaylalarına 50 dakikalık yolculuğumuzun ardından Pokut Yaylasına varmış oluyoruz.

Bu muhteşem manzaraya karşı Pokut yaylasında kahvaltı yapabilirsiniz. Manzaramız(hava durumuna göre); Çat Vadisi , Amlakit Yaylası , Hazindağ Yaylası. Her zaman güzelliği ve doğallığıyla göz kamaştıran Pokut Yaylasında öğlen yemeğimizi aldıktan sonra Organik rehberimizin eşliğinde Sal Yaylasına çamlıkların içinden börtü, böcek varsa ayılarla doğa yürüyüşü yaparak geçiyoruz.(İsteğe bağlı) Ardından Sal yaylası turumuza devam ediyoruz.

Yaylanın mera alanlarını geziyoruz. Sal yaylasının tepe noktasından vadileri ve dağları fotoğraflıyoruz. Sal yaylasında birde tulum horonumuzu oynuyoruz. Horonumuz ardından yeşilin her türlü tonuna tanıklık ederek Ayder Yaylasına varıyoruz. Ayder’de Kaçkarların zirvesinden akan Gelinin Duvağına benzediği için Gelintülü ismini ile anılan Gelintülü Şelalesini görüyoruz. Ayder yaylasında 2 saat serbest zaman ardından bulut diyarına yolculuğumuza devam ediyoruz.

Yolumuzun üzerinde olan 2700 rakımlı Avusor Yaylasında mola verip doğal yaşamı görme şansı bulacaksınız. Konuklarımız öğle yemeğini Avusor Yaylasında alabilirler. Yöre halkının yaşamını, doğal parkuru ve temiz havayı soluyacağınız yaylada büyüleneceksiniz.

Huzur bitmiyor yolculuğumuza devam ediyoruz. Huser yaylasına ulaşmamız ardından araçlardan inip kısa bir yürüyüş parkuru ardından zirveye ulaşıyoruz. Şansımız varsa hava durumuna göre gün batımını ve bulut denizi izleme imkanı bulacaksınız. Salıncakla çocukluğunuza yolculuk edip, özgürce bulutların üzerinde sallanabilirsiniz. Gün batımını ve salıncak keyfini tulum horonlarla taçlandırıp turumuzu sonlandırıyor ve Rize’ye doğru yola çıkıyoruz.Bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Open chat