Get a site

Sümela Ayasofya Atatürk Köşkü Sera Gölü Turu


Değerli konuklarımız bölgenin en ideal ve uygun fiyatlı seyahat acentesi olarak Sümela Manastırı Ayasofya Camii Atatürk Köşkü Sera Gölü Turu 09.00 da Rize Yeni Meydan karşısı ofisimiz önünden kalkacak olan aracımız Sümela Manastırı turunu gerçekleştirmek üzere yolculuğa çıkıyoruz. Ortalama iki saatlik yolculuğumuz ardından Altındere Vadisine ulaşıp, yeşilin her tonunu görüp dere sesiyle içinizi huzur kaplayacak.

Not: Günübirlik turlarımız Rize ve Trabzon kalkışlıdır. Trabzon kalkışlı tur fiyatı ve bilgisi için bizlere ulaşın.

Kalkış Saati:
Rize’den: 08.00 – 17.30
Trabzon’dan: 07.00 – 18.30
Tel No: +90 552 456 50 53

Aracımızdan inerek yürüyüş parkurunu tamamlamamız ardından dileyen konuklarımız ücreti vererek, dileyen konuklarımız müze kart ile işlem yaparak Sümela Manastırı içine girerek belirli açık olan bölümleri gezerek tarihe yolculuk yapabilecek.

Duvarlarda bulunan semboller, hayvan figürleri ve yaşam figürleri tarihi bizlere sergileyecek. Sümela manastırı ziyaretimiz ardından yemek molası veriyoruz. Yemek molası ardından Trabzon merkeze hareket ediyoruz. Trabzon merkez’de ilk durağımız Ayasofya Camii olacak.

Hakim tepeye kurulu zamanında kilise olarak kullanılıp şuan camii olarak hizmet veren tarihi bina ziyaretimiz ardından Atatürk Köşkü’ne hareket ediyoruz. Ormanların içinde bulunan tarihi köşke ulaşınca Atatürk’ün Trabzon ziyaretleri ardından tarafına özel müze haline getirilen binayı ve tarihi eserleri görme şansı bulacaksınız.

Sırada Sera gölü ve özgürce sular üstünde süzüleceğiniz deniz bisiklet turu var. Dileyen konuklarımız deniz bisikleti ile Sera Gölü üzerinde keyifli zaman geçirebilir, dileyen konuklarımız fotoğraf çekimi ardından tesiste göl manzarasında çayını yudumlayabilir. Sera gölü molası ardından turumuzu sonlandırıyor, Rize’ye doğru yola çıkıyoruz. Bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Open chat